18 Nisan 2014 Cuma

Okul müdürleri sil baştan değişecek mi?

YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ UYGULANAMIYOR!

“Norm fazlası yöneticilerin yer değişikliği için düğmeye basan Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusunu geri çekti. Bu yönetmelik hükümlerine göre yöneticiler yer değiştiremez, sınavlı ilk atamalar gerçekleştirilemez. Yönetmeliğin hiçbir maddesinin uygulanması imkânı yok. İl milli eğitim müdürlükleri için kıyamet 3-5 ay sonra kopacak”

23 Mart 2013 Cumartesi 11:25
YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ UYGULANAMIYOR!
Konuyu Tartışmak İçin TIKLAYINIZ
personelmeb net/özel haber
Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 28. 02. 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmasından sonra bu Yönetmeliğe Göre İlk Yönetici Atama Duyurusunu Batman ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü yapmıştı.

Rize il milli eğitim müdürlüğü daha önce duyurusunu geri çekmişti. Batman il milli eğitim müdürlüğü büyük bir cesaret ile yeni yönetmeliğe göre norm fazlası yöneticcileri atamak için düğmeye basmıştı. Diğer iller de Batman il müdürlüğünün yönetici atama sürecini takip ediyorlardı. Ancak yönetmeliğin tüm hükümlerinin mahkemeye taşınmış olması beraberinde mağduriyeti getirecekti. Bu nedenle Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü 07/03/2013 tarihli ve 52499748-903.02.01/5455 sayılı yazı ile duyurduğu Norm Fazlası Yönetici Atama duyurusunu işlemden kaldırıldığını duyurdu.

Bu yönetmelik hükümlerine göre hiçbir şekilde yöneticiler yer değiştiremez, sınavlı ilk atamalar gerçekleştirilemez.

İl milli eğitim müdürlükleri yeni yönetmeliğe göre okul/kurum yöneticisi atayamayacaklarını anladılar. MEB’in zaman kaybetmeden yönetmeliği geri çekmesi ya da büyük çaplı revize etmesi gerekiyor. Bu yönetmelik il milli eğitim müdürlüklerinin ellerinde patlayabilir. Asıl sıkıntının 3-4 ay sonra çıkacağını tahmin etmek zor değil

Cengiz ŞAHİN


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 7 yorum mevcut

  • erdem 13 ay önce yorumlandı

   alan değişikliği tekrar yapılmalı ve okul yöneticilerinin alan değiştirme hakkı her ilde isteğe bağlı olarak mem yorumuna bırakılmadan verilmelidir. bazı iller izin verdi bazıları ise izin vermedi ya yöneticilik ya öğretmenlik diyerek alan değiştirmek isteyen idareciler engellendi.

  • pınar 13 ay önce yorumlandı

   alan değişikliği tekrar yapılmalı ve okul yöneticilerinin alan değiştirme hakkı her ilde verilmelidir. bazı iller izin verdi bazıları ise izin vermedi ya yöneticilik ya öğretmenlik diyerek alan değiştirmek isteyen idareciler engellendi.

  • nail 1 yıl önce yorumlandı

   kendi alanı dışında ek bir eğitim gören(yan alanı olan)idarecilere tezsiz yüksek lisans yapmış olma hakkı verilerek ek-2 formunda puan k arşılığı verilmesini istiyoruz.

  • mağdur 1 yıl önce yorumlandı

   yöneticilere ve yönetici adaylarına hiç kimsenin bu kadar acı çektirmesine hakkı yoktur.her geçen zamanda; düşünüyorumda biz kendi öğrencilerimize, bu karamsar ortamda ne kadar faydalı olabiliyoruz.esasen en önemlisi bu diye düşünüyorum.çünkü geçen zamanı bir daha geri getiremezsiniz.allah yardımcımız olsun.

  • komiklik 1 yıl önce yorumlandı

   yeni yönetmelikte kurum tipi yok ama mardin mem in münhal listesinde kurum tipi var.

  TÜM YORUMLAR
  GAZETE MANŞETLERİ

  ?AK Parti iktidarlarının eğitim politikalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

  ARŞİV
   meb personel

  Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
  personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
  Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa