21 Nisan 2014 Pazartesi

62 Soruda Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği..

MEB Okul İdarecileri için doğru olanı yapıyor

MEB son 15 Yıldır Okul idarecilikleri için yapılması gerekeni nihayet anladı. Doğru olanda yapılması gerekende, olması getekende bu olmalıdır.Okul Müdürlüğüne veya idareciliğine atanan saltanat kuruyor, öğretmene baskı oluşturuyor. eğitim öğretim...

08 Şubat 2014 Cumartesi 22:29
MEB Okul İdarecileri için doğru olanı yapıyor
Konuyu Tartışmak İçin TIKLAYINIZ
MEB son 15 Yıldır Okul idarecilikleri için yapılması gerekeni nihayet anladı. Doğru olanda yapılması gerekende, olması getekende bu olmalıdır.Okul Müdürlüğüne veya idareciliğine atanan saltanat kuruyor, öğretmene baskı oluşturuyor. eğitim öğretim dışında her iş oluyordu. bu uygulama ile Okullarda usülsüz işler ve akçeliişlerin önüne geçileceği kesindir. 
Men yapılması gereken işi işte bu madde ile yapmıştır.

MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI

MADDE 22- 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesinin üçüncü fıkrasının Anayasa Mahkemesince iptal edilen üçüncü cümlesi “Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yarıyıl ve/veya yaz tatillerinde yapılır.” şeklinde yenidendüzenlenmiş, yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(7) İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Eğitim Denetmeni, Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapanların hizmet süresine ve/veya isteğe bağlı yer değiştirmelerine ilişkin usül ve esaslar yönetmelikle belirlenir.

(8) Okul ve Kurum Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi üzerine, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcıları ise Okul veya Kurum Müdürünün inhası ve İl MilliEğitim Müdürünün teklifi üzerine Vali tarafından dört yıllığına görevlendirilir. Bu görevlendirmelerin süre tamamlanmadan sonlandınlması, süresi dolanların yenidengörevlendirilmesi ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usül ve esaslaryönetmelikle düzenlenir. Bu fıkra kapsamındaki görevlendirmeler özlük haklan, atama ve terfi yönünden kazanılmış hak doğurmaz.

(9) Yurtiçi veya yurtdışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerleişbirliği anlaşması çerçevesinde kurulan ve ulusal veya uluslararası proje yürüten okul vekurumlar, Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen ve belirli eğitim reformu ve programlan uygulanan okul ve kurumlar ile Bakan onayıyla doğrudan Bakanlık merkez teşkilatına bağlanankurumlara yapılacak öğretmen atamalan ve yönetici görevlendirmeleri Bakan tarafından yapılır.

(10) Öğretim üyeleri ile Bakanlıkta görev yapmakta olan öğretmenlerin dokuzuncu fıkra kapsamındaki kurumlarda atanma ve görevlendirilmelerinde bu Kanun Hükmünde Kararname, 657 sayılı Devlet Memurlan Kanunu ve diğer mevzuatın sınavlar ve atanmaya ilişkin hükümleri uygulanmaz. Dokuzuncu fikra kapsamındaki kurumlara yönetici görevlendirmeleri özlük haklan, atanma ve terfi yönünden kazanılmış hak doğurmaz.

Fatih Genç


Haber Kaynağı: www.personelmeb.net
Anahtar Kelimeler: MEB, Son, 15, Yıldır, Okul

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 7 yorum mevcut

  • GERÇEK 2 ay önce yorumlandı

   iyice saçmalamışsın.geçmiş deneyimler sınavlı atamayı getirdi,şimdi kalkmış torpili savunuyorsun.beklentin nedir.

  • GERÇEK 2 ay önce yorumlandı

   iyice saçmalamışsın.geçmiş deneyimler sınavlı atamayı getirdi,şimdi kalkmış torpili savunuyorsun.beklentin nedir.

  • ahmet 2 ay önce yorumlandı

   bazıları hükümetiin icraatlerini meşrulaştırmak için tutulmuş satılık kalemşörlerdir.bu da onlardan biridir.

  • ali 3 ay önce yorumlandı

   bu adam herhalde bir yere kapak atmak istiyor

  • Öğretmen 3 ay önce yorumlandı

   fatih genç doğru söylüyor. 8 senedir milli eğitim müdürlüğünde olup artık işlem yapamaz hale gelmiş müdürler, onların uzantıları var. haksızlık hukuksuzluk gani. gitsinler,eğitim öğretim ve huzur adına bunlar yakamızdan düşsünler. mobing bunlarda kayırma bunlarda, görevi makamı kişisel hesaplaşmalarına alet etmek bunlarda. bakanımızı ve başbakanımızı çok seviyoruz. allah razı olsun.

  TÜM YORUMLAR
  GAZETE MANŞETLERİ

  ?AK Parti iktidarlarının eğitim politikalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

  ARŞİV
   meb personel

  Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
  personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
  Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa